خانه / زرشک پفکی / فروش زرشک پفکی صادراتی خراسان

فروش زرشک پفکی صادراتی خراسان

چرا در چند سال گذشته حجم تولید و فروش زرشک پفکی خراسان افزایش پیدا کرده است؟ آیا این امر با بازار های صادراتی که در چند سال اخیر برای انواع زرشک ایجاد شده است، ارتباط دارد؟

انواع زرشک تولیدی خراسان:

همان طور که مستحضر هستید استان خراسان جنوبی به عنوان قطب تولید انواع زرشک در ایران شناخته می شود.
بیش از %95 تولید زرشک در این استان صورت می پذیرد و هر ساله شاهد افزایش قابل توجهی از سطح زیر کشت این محصول هستیم.


زرشک تولید شده در استان خراسان جنوبی به سه دسته تفکیک می شود که هر یک از این انواع در بازار های داخلی و صادراتی طرفداران ویژه خود را دارند، این انواع به شرح زیر می باشد:

  1. پفکی
  2. زیرتالاری
  3. دانه اناری

که دسته بندی فوق بر اساس میزان کیفیت از بالا به پایین مرتب شده است.

زرشک صادراتی ایران:

با توجه به اینکه تمام زرشک های تولیدی ایران در بازار های صادراتی خواهان دارد، در این قسمت به این بحث می پردازیم که ویژگی های یک زرشک صادراتی چیست؟

زرشک در ایران با استاندارد شماره 3337 سازمان غذا و دارو بررسی می شود که در آن پارامتر های زیر مورد آزمایش قرار میگیرد:

  • آفت زنده
  • بو و رنگ
  • رطوبت
  • مواد خارجی
  • نارسی
  • لهیدگی
  • خاکستر

از مهم ترین پارامتر های مورد توجه تجار و بازرگانان بین المللی، درصد رطوبت انواع زرشک است.
این مساله هم در کیفیت محصول موثر است و از طرف دیگر زرشک پس از مدتی رطوبت خود را از دست داده و وزن کاهش پیدا می کند و این موضوع در خرید با حجم بالا بسیار چشمگیر است.
از آن جایی که اکثر تولید کنندگان از روغن پارافین خوراکی برای تمیز و براق کردن استفاده می نمایند، باید در میزان استفاده از این روغن ها دقت کافی را به عمل آورد.


برخی از صادرکننده های زرشک در استان خراسان جنوبی که خود تولیدکننده این محصولات نیز هستند، به این موارد دقت کافی می کنند و زرشک را قبل از آماده سازی مورد سنجش قرار می دهند.

صادرکننده های فعال زرشک پفکی:

صادر کننده های زرشک پفکی استان خراسان جنوبی اغلب در دو شهرستان بیرجند و قائنات مشغول به فعالیت هستند.
اما با توجه به مشکلات رفت و آمد و همچنین افزایش هزینه ها، برخی از این صادرکنندگان در شهر های بزرگ خصوصا شهر مشهد مقدس مستقر هستند تا تجار و بازرگانان بین المللی راحت تر خرید خود را انجام دهند.
شرکت تولیدی بازرگانی آرتین هم به عنوان یکی از فعالان بازار زرشک، هم در شهرستان های بیرجند و قائنات و هم در شهر مشهد آماده ارائه خدمات و تحویل محصول به مشتریان می باشد.
در این بین فروش زرشک پفکی صادراتی از سایر انواع بسیار بیش تر است. که علت اصلی این امر کیفیت بالا و رنگ روشن و شفاف این نوع زرشک است.

بسته بندی صادراتی انواع زرشک:

همان طور که در بالا نیز بیان شد، یکی از پارامتر های اصلی برای صادرات انواع زرشک، نوع بسته بندی آن است.
بسیاری از تولیدکنندگان زرشک، محصول را ابتدا در درون پلاستیک قرار داده و سپس داخل کارتن میگذارند؛ که این روش با توجه به رطوبت داشتن زرشک، سبب تغییر رنگ و افت کیفیت محصول می شود.
برخی دیگر از فعالان این حوزه، زرشک را به صورت مستقیم درون کارتن میریزند؛ که این روش مورد تایید گمرکات و همچنین سازمان های بهداشت جهانی نمی باشد و گاهی اوقات بار ها به کشور مبدا مرجوع می شوند.
شرکت آرتین به عنوان یکی از صادرکننده های نوآور در این زمینه از پارچه های مخصوص که پس از بررسی و آزمایش های مختلف به آن دست پیدا کرده است، برای بسته بندی انواع زرشک صادراتی استفاده می کند.

این نوع بسته بندی هم مشکلات بهداشتی را حل می نماید و همچنین با اجازه عبور هوا باعث می شود تا درصد رطوبت زرشک هیچ گونه تغییری تا کشور مقصد نداشته باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
امین حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09153675057
شماره تلفن ثابت:05137666124
شماره فکس:05137666124
پست الکترونیکی: artinnuts@gmail.com

مطلب پیشنهادی

زرشک زهان قاین

زرشک زهان قاین مناسب برای صادرات به عراق

زرشک زهان قاین یک محصول خوش طعم و مناسب برای صادرات به عراق است، این …