خانه / زرشک دانه اناری / قیمت زرشک پفکی و دانه اناری مرغوب در بازار مشهد

قیمت زرشک پفکی و دانه اناری مرغوب در بازار مشهد

قیمت زرشک پفکی و دانه اناری در بازار عمده فروشی یکی از مهم ترین عوامل در کنار کیفیت محصول است که مشتریان صادراتی به آن توجه زیادی دارند. اما سوال اساسی اینجاست که برای دریافت قیمت روز انواع زرشک صادراتی خصوصا پفکی و دانه اناری باید با چه شرکت هایی ارتباط برقرار کرد؟
همان طور که مستحضر هستید و میدانید مرکز اصلی تولید انواع زرشک، استان خراسان جنوبی می باشد.
شهرستان های بیرجند و قائنات و همچنین سربیشه از تولید کنندگان فعال انواع زرشک در این استان هستند. زرشک تولیدی در این منطقه دارای انواع مختلف می باشد که هر یک از این انواع برای صادرات به کشور های گوناگون مورد استقبال قرار گرفته است.

انواع زرشک تولیدی ایران:

از جمله مهم ترین انواع زرشک تولیدی ایران که برای صادرات نیز مورد استفاده قرار می گیرد باید به موارد زیر اشاره کرد:

  • زرشک پفکی
  • زرشک زیرتالاری
  • زرشک دانه اناری

همهاین انواع زرشک خشک شده هستند اما نحوه خشک کردم و فرآوری آن ها به گونه ای است که هر یک دارای فرق هایی با دیگر انواع است.
یکی از سوال های مهم تجار و صادرکنندگانی که تازه قصد صادرات انواع زرشک را دارند نیز همین موضوع است که فرق زرشک پفکی و دانه اناری در چیست؟
جواب این سوال را ما با توضیح مختصر از نحوه فرآوری هر یک از انواع زرشک خدمت شما عزیزان اعلام می کنیم.

نحوه فرآوری زرشک دانه اناری:

برای تولید زرشک دانه اناری، پس از برداشت زرشک از درخت آن را به صورت خرمنی و یا با دستگاه در چند روز خشک می کنند. این روش خشک کردن سبب می شود تا حدود رنگ زرشک سیاه بشود. علاوه بر آن این نوع زرشک پف ندارد و معمولا درصد رطوبت بالا تری نیز دارد. از جمله کشور های خریدار زرشک دانه اناری باید به امارات، روسیه، اوکراین، پاکستان، ترکیه و عراق اشاره داشت.

نحوه تولید زرشک پفکی و زیرتالاری:

برای تولید این دو نوع زرشک، پس از برداشت زرشک از درخت، زرشک را به همراه شاخه های آن در سالن های بزرگ که به اصطلاح به آن تالار گفته می شود قرار می گیرد. این زرشک ها حدود 3 الی 4 ماه در این حالت قرار می گیرند تا خود به خود رطوبت خود را از دست بدهند. این روش خشک کردن سبب می شود تا زرشک رنگ روشن تری داشته باشد و همچنین پف آن بیش تر از سایر انواع است. زرشک هایی که از شاخه جدا شده و بر روی زمین افتاده به آن زرشک زیرتالاری گفته می شود. و زرشک هایی که بر روی شاخه ها باقی می ماند، زرشک پفکی نامیده می شود. کشور های آلمان، کانادا، ایالات متحده آمریکا، ایتالیا و اسپانیا از طرفداران اصلی زرشک پفکی هستند.

 

حال که فرق بین این دو نوع زرشک را متوجه شدیم، سراغ سوال اصلی خود می رویم. قیمت زرشک صادراتی را از کجا کشف و دریافت کنیم؟

همان طور که در بالا بیان شد، مرکز اصلی تولید زرشک شهرستان بیرجند است. پس قاعدتا ارتباط گیری با تولیدکننده های فعال این منطقه که خود با امور صادراتی آشنایی کافی دارند بهترین راه برای خرید محصول است.

در صادرات زرشک علاوه بر قیمت زرشک صادراتی، بسته بندی زرشک نیز بسیار مهم است. زیرا زرشک به عنوان یک محصول باغی با رطوبت حدود 15 درصد باید در شرایط خاصی بسته بندی و ارسال شود. تا زمانی که به مقصد می رسد تغییر رنگ نداشته باشد و همچنین دچار آفت زدگی نشود.

شما عزیزان برای دریافت قیمت زرشک صادراتی ایران در انواع مختلف پفکی، زیرتالاری و دانه اناری به صورت هفتگی می توانید با مدیران فروش مجموعه ما در تماس باشید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
امین حسینی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09153675057
شماره تلفن ثابت:05137666124
شماره فکس:05137666124
پست الکترونیکی: artinnuts@gmail.com

مطلب پیشنهادی

زرشک ایرانی اصیل

زرشک ایرانی اصیل در انواع پفکی و دانه اناری

زرشک ایرانی اصیل در انواع پفکی و دانه اناری امروزه از طریق کانال های توزیع …